SAĞLIK PERSONELİ ALIMI İÇİN GERİ SAYIM: Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

Sağlık Bakanlığı tarafından 2022’de ilk etapta 42.500 personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Farklı branşlarda gerçekleştirilecek personel temini tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Yeni yıla kısa bir zaman kala adayların bu kapsamdaki araştırmaları hız kazandı. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

Sağlık Bakanlığı’na hemşire, ebe, sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri, psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçileri branşında alımların yapılması bekleniyor. İşte, 2022 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurularında son durum…

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Personel alımı için kadro dağılımı Bakan Koca tarafından açıklandı.

İlk etapta 42 bin 500 kişi alınacağını ifade eden Bakan Koca, “İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM’ye gönderiyoruz. 11 bin 317 sürekli işçi alımı için de İŞKUR’a listelerimizi gönderiyoruz.” dedi.

31 bin 317 personel ataması için kılavuzun yayınlanacağını da sözlerine ekleyen Bakan Koca; “Biliyorsunuz, 85 bin açıktan atama yapacağımızı ilan etmiştik. İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM’ye gönderiyoruz. 11 bin 317 sürekli işçi alımı için de İŞKUR’a listelerimizi gönderiyoruz. Toplamda ilk etapta 42 bin 500 kişi alacağız. Mülakat yapmaksızın doğrudan atama yapacağız. Hemen ardından ikinci etap ilanına çıkılacak. Ayrıca kurum içi ve açıktan 4 bin 924 sözleşmeli atama çalışmalarımız sürüyor. En geç Ocak ayında ilana çıkacağız” ifadelerini kullandı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Henüz başvuru tarihleri ve şartları hakkında bir açıklama yapılmadı. Detaylar yayımlanacak kılavuz ile belli olacak.

KILAVUZUN YAYINLANMASI BEKLENİYOR

Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları, başvuru kılavuzunun açıklanması ile birlikte belli olacak. Kılavuzda başvuru tarihleri, kadro ve branş dağılımları ayrıntılı bir şekilde yer alacak.

Sağlık Bakanlığı, 2021 yılında en çok alımı Hemşire kadrosuna yapmıştı. Bu yılda benzer şekilde branş dağılımlarında Hemşire kadrosunun öne çıkması bekleniyor.

2021 yılında 10.348 Hemşire, 1.600 Ebe, 6.604 Sağlık Teknisyeni/ Teknikeri, psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi alımı yapıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 85 bin personel alımına ilişkin yaptığı açıklamada çalışmalarının sürdüğüne dikkat çekerek “ Bu dönemde düşünün bizim 32 bin poliklinik odamız var. Tüm bu poliklinik odalarında hizmet vermek üzere bu yıl tıbbi sekreter koyacağız.

Hekimler sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak. Bu sayede hekimlerin hastaya daha fazla odaklanmasına, daha iyi hizmet vermesine imkan sağlanacak. Yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü hep beraber göreceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Sayfa
Eğitimler
Uzem Giriş
Eğitim Kayıt
Menü
×
Sohbet başlat
1
💬 Yardıma ihtiyacım var
Merhaba 👋
Sana yardım edebilir miyiz?